• Hoci momentálna situácia športu veľmi nepraje, teší nás, že počas novembra mohli naši žiaci na hodinách telesnej výchovy zažiť niekoľko zaujímavých športových akcií.

Jednou z nich bolo aj plnenie disciplín Olympijského odznaku všestrannosti žiakmi 6.A a 6. B triedy. Tento  projekt Slovenského olympijského a športového výboru je určený pre jedenásť až dvanásťročných  žiakov základných  škôl. Jeho cieľom je  otestovať  pohybové schopnosti vybraných detí a na základe dosiahnutých výsledkov získať komplexný obraz mladej populácie o jej pohybových schopnostiach spolu s porovnávaním s rovesníkmi z iných slovenských škôl.

Pod taktovkou učiteľov telesnej výchovy si šiestaci zmerali svoje sily v týchto disciplínach: člnkový beh, ľah-sed, výdrž v zhybe, skok do diaľky znožmo z miesta, hod medicinbalom vzad a vytrvalostný člnkový beh. Pri ich plnení sa riadne zapotili, ale aj zabavili. Z ich reakcií je jasné, že súťaživosť im nie je cudzia a že šport majú radi, ale aj to, že si tieto hodiny telesnej výchovy riadne užili.

Výsledky ich zápolenia budú postupne spracované a vyhodnotené. Na konci školského roka získajú zúčastnení žiaci športové vysvedčenie, ktoré zhodnotí ich pohybové schopnosti. Každý žiak dostane zároveň aj jeden z troch odznakov. Držíme palce, aby sa tešili hlavne z tých zlatých.